انواع بازی و سرگرمی

برترین بازی رایگان واقعیت مجازی

برترین بازی رایگان واقعیت مجازی

بازی‌ و سرگرمی واقعیت مجازی از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای مانند تشخیص حرکت، تکنولوژی صوتی، تصویری و لمسی استفاده می‌کنند تا بازیکن را به دنیای مجازی خود جذب کنند. با استفاده از هدست‌های VR، کاربران می‌توانند به واقعیت مجازی وارد شده و با شخصیت‌ها و اشیاء در آن تعامل داشته و تجربه‌ای جذاب و واقعیت نمایی شده را داشته باشند.دنیای بازی‌ها هم از همین تکنولوژی‌ها برای ایجاد تجربه‌ای واقعیت نمایی شده برای کاربران استفاده می‌کند. بازی‌های واقعیت مجازی به کاربران اجازه می‌دهند تا در محیط‌ های سه بعدی و واقعیت نمایی شده، با شخصیت‌ها و اشیاء در بازی تعامل داشته و به صورت واقعیت نمایی شده، تجربه‌ای نزدیک به واقعیت را به دست آورند. بنابراین، واقعیت مجازی و دنیای بازی‌ها با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته، به کاربران اجازه می‌دهند تا به دنیایی مجازی وارد شده و تجربه‌ای نزدیک به واقعیت را دریافت کنند. با این حال، باید توجه داشت که همیشه واقعیت مجازی نمی‌تواند جایگزین واقعیت های فیزیکی برای انجام برخی فعالیت‌ها و برقراری ارتباط با دنیای واقعی شود.

بیشتر بخوانید: نقد و بررسی بازی الدن رینگ

واقعیت مجازی (VR) چیست؟

واقعیت مجازی (Virtual Reality) به محیطی سه بعدی گفته می‌شود که با استفاده از تکنولوژی‌های مختلفی مانند سنسورها، دوربین‌ها، نمایشگرهای خاص و هدست‌های VR به کاربر اجازه می‌دهد تا در محیطی تصویری واقعیت نمایی شده و با آن تعامل داشته باشد. در واقع، واقعیت مجازی یک تجربه شبیه‌سازی شده از دنیای واقعی است که برای کاربران به صورت واقعیت نمایی شده واقعیت‌هایی مانند صدا، تصویر و حرکت را پدیدار می‌کند. در این محیط‌ها، کاربران می‌توانند با اشیاء و شخصیت‌ها در دنیای مجازی تعامل داشته و با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. برای استفاده از واقعیت مجازی، کاربران به یک هدست واقعیت مجازی نیاز دارند که برای نمایش تصاویر سه بعدی واقعیت نمایی شده و به کاربر اجازه می‌دهد تا با برخی از حس‌های واقعیت نمایی شده مانند دید، شنوایی و لمس، در محیطی واقعیت نمایی شده تعامل داشته باشد.از کاربردهای واقعیت مجازی می‌توان به بازی‌های ویدئویی، آموزش و آموزش پزشکی، طراحی و ساخت، تفریح و گردشگری، و مجموعه سازی و شبیه‌سازی‌های صنعتی اشاره کرد.

 

واقعیت مجازی

کاربرد واقعیت مجازی در پلی استیشن

کاربرد واقعیت مجازی در کنسول بازی پلی استیشن، با استفاده از هدست PlayStation VR انجام می‌شود. با اتصال هدست PlayStation VR به کنسول پلی استیشن، کاربران می‌توانند در بازی‌های واقعیت مجازی شرکت کرده و تجربه‌ای نزدیک به واقعیت را داشته باشند. کاربردهای واقعیت مجازی در پلی استیشن شامل بازی‌های واقعیت مجازی، فیلم‌ها و تجربیات واقعیت مجازی مانند پرواز با هلیکوپتر، غارنوردی، قایقرانی و اسکی باشد. با استفاده از هدست PlayStation VR و کنترلرهای حرکتی PlayStation Move، کاربران می‌توانند در بازی‌های واقعیت مجازی شرکت کرده و با شخصیت‌ها و اشیاء در بازی تعامل داشته و تجربه‌ای نزدیک به واقعیت را داشته باشند.

به عنوان مثال، بازی‌هایی مانند “Batman: Arkham VR”، “Resident Evil 7: Biohazard” و “The Elder Scrolls V: Skyrim VR” در کنسول پلی استیشن با استفاده از هدست PlayStation VR قابل اجرا هستند.به طور کلی، استفاده از واقعیت مجازی در پلی استیشن به کاربران اجازه می‌دهد تا در محیط‌های واقعیت نمایی شده، با شخصیت‌ها و اشیاء در بازی تعامل داشته و تجربه‌ای نزدیک به واقعیت را دریافت کنند.

خرید ایکس باکس سری اس کارکرده در فروشگاه تخصصی کنسول psmax

بازی های رایگان VR برای کنسول پلی استیشن

باید توجه داشته باشید که برخی از بازی‌های واقعیت مجازی برای کنسول پلی استیشن به صورت رایگان در دسترس هستند و برخی دیگر نیاز به خرید دارند. در ادامه، نمونه‌هایی از بازی‌های واقعیت مجازی رایگان برای کنسول پلی استیشن را برای شما معرفی می‌کنم:

۱. Rec Room

۲. VRChat

۳. Playroom VR

۴. Invasion!

۵. Dark Eclipse

۶. Sparc

۷. The Playroom VR

۸. Call of Duty Jackal Assault VR Experience

۹. RIGS Mechanized Combat League Demo

۱۰. Allumette

همه این بازی‌های واقعیت مجازی برای کنسول پلی استیشن رایگان بوده و کاربران می‌توانند از آن‌ها بدون هیچگونه هزینه‌ای استفاده کنند. با استفاده از هدست PlayStation VR و کنترلرهای حرکتی PlayStation Move، کاربران می‌توانند در این بازی‌ها شرکت کرده و تجربه‌ای نزدیک به واقعیت را دریافت کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *