انواع بازی و سرگرمی

معرفی سری بازی Call of Duty

معرفی سری بازی Call of Duty

این سری بازی و سرگرمی برای اولین بار توسط کمپانی Activision در عرصه صنعت گیمینگ به عنوان یک بازی اول شخص شوتر که در حول محور جنگ جهانی و وقایع آن می چرخید در سال 2003 منتشر شد که با استقبال وسیع جوامع گیمینگ رو به رو شد، بازی ندای وظیفه در سه سری اول بازی خود تمرکز داستان و اتمسر بازی را با الهام گرفتن از وقایع جنگ جهانی دوم میسازد وصرفا تمرکزی بر روی روند داستان بازی ندارد.

خرید Xbox series s در فروشگاه تخصصی کنسول بازی پی اس مکس

داستان بازی Call of Duty

روند داستان بازی با منتشر شدن قسمت چهارم این بازی به نام Call of Duty: Modern Warfare در سال 2007 شروع میشود که انقلابی در عرصه بازی های شوتر به پا میکند و مکانیک ها و گیم پلی های کاملا جدیدی به دنیای بازی  های اول شخص شوتر اضافه می‌کند.

توسعه این بازی توسط موتور بازی سازی IW توسط یک تیم 100 نفره در طول دو سال انجام شده، موتور بازی سازی  IW با ویژگی های جدید خود به طراحان بازی سازان این تیم اجازه داد تا نورپردازی های داینامیک و سایه سازی های جدید و عمق محیط واقع گرایانه ای به بازی اضافه کنند، این انجین نیز اجازه رزولوشن بیشتری را برای جزئیات بیشتر و بهتر به طراحان داد.

در این نسخه از بازی Activision  با حذف المان های قدیمی جنگ جهانی و رو آوری به جنگ های مدرن امروزی تجهیزات، نیروها و اسلحه های متعددی به بازی اضافه میکند که به شخص گیمر اجازه اکسپلور در این دنیا را به عنوان یک نیروی ویژه امریکایی Marine Force  و در چند قسمت دیگر نیروی ویژه SAS بریتانیا را می‌دهد.

خرید بازی ps5

اضافه شدن دنیای مدرن به دنیای بازی های اول شخص شوتر یکی از بزرگترین اتفاقاتی بود که موجب کشیده شدن خیلی از سری بازی های دیگر به سمت جنگ های مدرن و ترک سناریو های تکراری جنگ جهانی شد، در دنیای مدرن یکی از پیشرو ترین نظام های متعلق به دولت ها ارتش ها هستند که این امر باعث شد صنعت بازی سازی شوتر به سمت مدرن ترین تجهیزات، سلاح های گرم، تانک های مدرن، گجت های الکترونیکی نظامی برود.

در Modern Warfare 1 ما شاهد شروع جنگی هستیم که دیر یا زود قرار است کل دنیا را درگیر خود کند و همه این اتفاقات با مرگ رئیس جمهوری یک کشور خیالی در بازی شروع میشود که کشور هایی مانند آمریکا، بریتانیا و روسیه را درگیر خود میکند و موجب جنگ داخلی در روسیه می‌شود.

داستان بازی Call of Duty

جنگ داخلی در روسیه که توسط ملی گراهای متعصب شروع شده بود از بمب اتم هایی قدرت میگرفت که به کشوری در خاورمیانه فروخته شده بود، دست های پشت پرده این اتفاقات تماما شخصی به نام Makarov  است که به همراه دو جنایتکار دیگر به نام خالد ال اسد و ایمران زاخاییف دنیا را به سمت زوال می‌برند.

خرید ps5

در نسخه اول بازی Makarov  به عنوان یک کاراکتر پشت پرده عمل میکند و فقط در یک صحنه محدودی در بازی وجود دارد اما بعد ها معلوم میشود که تمام نقشه های پلید تنها زیر دست این شخص بوده و تمام افراد زیر دست اش تنها بازیچه او بوده اند.

کاراکتر های اصلی در این بازی آدم های بزرگی به نام Soap Mactavish, Captain Price, Gaz,  Nikolai هستند که جان خیلی از آن ها در مسیر این جنگ فدای همرزمانشان میشود، در مراحل اول بازی ماموریت ها برای نجات دادن دنیا و جلوگیری از شروع جنگیست که شاید پایانی نداشته باشد. اما پس از مرگ همرزم هایمان داستان برای گروه نیرو های ویژه شخصی میشود و انتقام خون آن ها مقصود اصلی ما در ادامه بازی می‌شود.

این بازی به عنوان یکی از بهترین بازی هایی که تا به حال منتشر شده شناخته میشود، داستان تاثیرگذار این بازی موجب ادامه یافتن این بازی در دو سری دیگر در سال های 2009 , 2011  شد که به استقابل شدید طرفداران قرار گرفت و تا امروز هنوز هم به عنوان بهترین بازی های دنیا شناخته می‌شوند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *